Vremea va fi astăzi frumoasă și mult mai caldă decât normalul termic al perioadei ziua. Cerul va fi mai mult senin. Vântul va sufla slab la moderat. Temperaturile maxime vor fi cuprinse între 13 și 15 grade, iar cele minime între -3 și 0 grade. Noaptea și dimineața, izolat în zonele joase vor fi condiții de ceață.
Vremea a fost ieri mai caldă decât normalul termic al perioadei ziua. Cerul a fost temporar noros în cursul zilei, iar noaptea s-a degajat, treptat devenind mai mult senin. Vântul a suflat în general slab. Cel mai rece a fost noaptea trecută și în această dimineață la Târgu Lăpuș -5 grade Celsius, la stația meteo Iezer, în Pasul Gutâi, la Cavnic și Băiuț -4 grade Celsius, Sighetu Marmației -3 grade Celsius, Baia Mare -2 grade Celsius, în Pasul Prislop, la Borșa, Moisei, Vișeu de Sus, Baia Sprie, Seini -1 grad Celsius. Stratul de zăpadă măsura până la 46 cm la stația meteo Iezer, 14 cm în Pasil Prislop, 12 cm în Pasul Gutâi.
Debitele și nivelurile cursurilor de apă din județ au fost în scădere ușoară. Exploatarea amenajării hidrotehnice Strâmtori-Firiza se realizează în condiții de siguranță. Pe sectoarele de drumuri naționale s-au efectuat doar patrulări.














