Reclama ta
Consilierii locali au aprobat Sărbătoarea Castanelor, Parada absolvenților de liceu și Ziua Internațională a Copilului - Ziarul de Maramures

Consilierii locali au aprobat Sărbătoarea Castanelor, Parada absolvenților de liceu și Ziua Internațională a Copilului

Arhivă-Sărbătoarea Castanelor

Consilierii locali au aprobat astăzi cele trei proiecte de hotărâre aflate pe ordinea de zi a sedintei Consiliului Local Baia Mare care s-a desfășurat astăzi, 30 aprilie, în Sala Europa din cadrul Primăriei Municipiului Baia Mare.

Astfel, pentru prima dată în ultimii 10 ani, Baia Mare are stabilită data desfășurării Sărbătorii Castanelor, cu 4 luni înaintea desfășurării acesteia. Evenimentul va avea loc în perioada 19-21 septembrie 2025. Astfel, administrația publică locală și Consiliul Local al suficient timp pentru a pregăti evenimentele care se vor desfășura în cadrul acetei sărbători a băimărenilor.

În 4 iunie 2025, în Municipiul Baia Mare se va desfășura Parada Absolvenților de liceu-Promoția 2025. Astfel, tinerii care au încheiat cele 12 clase liceeale își vor putea exprima bucuria printr-un mars pe străzile și bulevardele din municipiu, dacă aceasta va fi optiunea lor. Si acest proiect de hotărâre a primit aviz favorabil din partea alesilor locali prezenti la sedintă.

În 1 Iunie, Primăria Municipiului Baia Mare va organiza diverse activități dedicate Zilei Internationale a Copilului. Atractia va fi inclusiv trenuletul copiilor care functioneaza în Parcul Regina Maria din municipiul Baia Mare. De precizat ar fi faptul că toata luna iunie trenuletul copiilor este gratuit.

Foto-arhiva

Lasă un comentariu

error: Conținut protejat !!