Auto: Trei sportivi de la Clubul XPO RACING au urcat pe podium la Campionatul Internațional de Rally Sprint - Ziarul de Maramures

Competiția s-a desfășurat la poligonul ACR din Satu Mare

Ovidiu Pașca a reușit să se claseze pe locul I, avansați-motoare până la 1600 cmc, în cadrul Campionatul Internațional de Rally Sprint, care s-a desfășurat în acest weekend, la poligonul ACR din Satu Mare.

Sportivul este legitimat la Clubul XPO RACING din Baia Mare, a cărui președinte este Ionuț Pîrvu. Tot din partea Clubului XPO RACING au avut rezultate frumoase și Maya Ștefăniță, care s-a clasat pe locul III la juniori-femin și care a fost la prima sa participare, dar și Ioan Ștefăniță care a ocupat un loc II la debutanți.

La Campionatul Internațional de Rally Sprint au participat 60 de echipaje care au concurat la mai multe categorii printre care s-au regăsit și clasele juniori, feminin, debutanți avansați și clasa open.