SFARA
Deputatul Ionel Bogdan a participat în Parlamentul European la un simpozion care vizează taxele din Uniunea Europeană - Ziarul de Maramures

Breaking News

Deputatul Ionel Bogdan a participat în Parlamentul European la un simpozion care vizează taxele din Uniunea Europeană

Deputatul PNL Maramures, Ionel Bogdan, a fost invitat la Simpozionul Fiscal al Uniunii Europene cu tema ”Consolidarea competitivității și echității pentru a construi prosperitatea”. Evenimentul a fost organizat la Bruxelles de Parlamentul European și Comisia Europeană.

Cel mai important subiect atins a vizat taxele din Uniunea Europeană. Deputatul Ionel Bogdan consideră că este necesară o reașezare a taxelor, care să corespundă nevoilor actuale.

SFARA

”În calitate de vicepreședinte al Comisiei de Buget-Finanțe din cadrul Camerei Deputaților am participat la discuțiile din cadrul seminarului cu obiectivul de a contribui la dezbaterile privind viitorul sistemelor fiscale din UE, pentru a susține interesele României și pentru a identifica soluții care să sprijine competitivitatea și echitatea economică. Reformele și investițiile naționale sunt o componentă cheie pentru competitivitate și dezvoltare unitară, iar în acest sens, măsurile fiscale adoptate de fiecare stat al Uniunii Europene trebuie să reflecte și să asigure coeziunea internă, promovând astfel o dezvoltare unitară a tuturor statelor membre”, a precizat Ionel Bogdan, deputat PNL Maramures.

Simpozionul a reunit miniștri de finanțe, membri ai parlamentelor naționale și european, precum și factori de decizie politică, discuțiile fiind axate pe viitorul sistemelor fiscale în Uniunea Europeană.

Detalii în video!

Lasă un comentariu

error: Conținut protejat !!