Breaking News

24 de medalii au adus acasă de la Sibiu, dragonii lui Dan Goron

În perioada 17-19 noiembrie 2022 s-a desfășurat la Sibiu, competiția internațională Cupa Balcanică la Taekwon-do ITF, fiind prezenți peste 400 de sportivi de la 30 de cluburi, din 6 țări.

Dan Goron, antrenor emerit, 6 DAN: ”A fost o competiție reușită, organizată de către Federația Română de Taekwon-do I.T.F. împreună cu Clubul Sportiv Puma Sibiu. Clubul Sportiv Știința Dragonul Baia Mare a participat cu un lot format doi instructori ( Cosmin Zetea 3 dan și Nedila Rafael 1 dan), cinci arbitri (Remus Catricicău 5 dan, Victor Rohian 2 dan, Sorin Frixeni 1 dan, Iulia Iluț 1 dan , Daria Costin 1 dan), 25 de sportivi, subsemnatul în calitate de antrenor și bineînteles cei mai fideli suporteri, părinții care sunt alături de noi la toate activitățile clubului. Mulțumim pentru sprijinul acordat Consiliului Local Baia Mare în vederea participării la această competitie internațională, dar si pentru sprijnul acordat de-a lungul întregului an competitional, unde alături de Consiliul Județean Maramureș , au facut posibilă participarea la numeroase competiții dar și organizarea multor din activitățile clubului.”

La finalul competiției „recolta” de medalii pentru dragonii băimăreni a fost una de succes : 24 de medalii
Locul 🏅 – 9 medalii
Locul 🥈- 7 medalii
Locul 🥉- 8 medalii

Medaliile și premiile au fost acordate după cum urmează:

Locul 1 Kesucz Alexandra forta – dinamometru individual – 12 ani
1 Bokor David forta – dinamometru individual – 12 ani
1 Mesaros Iulia speed kick individual – 10 ani
1 Mesaros Iulia tehnici speciale individual – 10 ani
1 Petky Carolina tull centuri colorate 4-1 gup, junioare 2,
1 Petky Carolina forta – dinamometru individual – 14 ani
1 Mesaros Iulia tull centuri colorate 4-1 gup, juniori 3,
1 Ștecțco Rareș lupta individual juniori 1, – 62 kg
1 Zetea Cosmin spargere de forta individual seniori

Locul 2 Pop Elias tehnici speciale individual – 12 ani juniori 3
2 Macarie Giurgea David speed kick individual – 12 ani
2 Făt Natalia speed kick individual – 12 ani
2 Bojor David forta – dinamometru individual – 12 ani j
2 Petky Johanna speed kick individual – 10 ani
2 Catricicău Diana tull centuri colorate 4-1 gup, ( -10 ani)
2 Frixeni Szerena tull individual centuri negre 2 dan, jun 1
2 Mandrusca Andrei tull ind. centuri negre 1 dan, jun 1

Locul 3 Mesaros Iulia lupta individual -30 kg, -10 ani
3 Macarie Giurgea David lupta individual -30 kg, -12 ani
3 Pașca Darius tull centuri colorate 8-5 gup, juniori 2
3 Pop Eduard speed kick individual – 14 ani juniori 2
3 Babiciu Daria tull centuri colorate 8-5 gup, ( -12 ani)
3 Petky Johanna tull centuri colorate 8-5 gup, ( -10 ani)
3 Frixeni Arthur lupta individual – 40 kg, -14 ani, juniori 2

Locul 4 Pop Elias speed kick individual – 12 ani juniori 3

Locul 5 Babiciu Daria speed kick individual – 12 ani
5 Nedila Rafael tull individual centuri negre 1 dan, juniori 1
5 Pașca Rareș tull individual centuri negre 1 dan, juniori 1
5 Pop Eduard tull centuri colorate 4-1 gup, juniori 2
5 Rednic Rareș lupta individual juniori 1, – 68 kg
5 Pop Elias lupta individual -40 kg, -12 ani
5 Vele Razvan speed kick individual – 14 ani juniori 2

Locul 6 Făt Antonia speed kick individual – 14 ani juniori 2

5c Ștecțco Rareș lupta echipă juniori 1
5c Mandrusca Andrei lupta echipă juniori 1
5c Rednic Rareș lupta echipă juniori 1
5c Nedila Rafael lupta echipă juniori 1
5c Negrea Dennis lupta echipă juniori 1
5c Pașca Rareș lupta echipă juniori 1

Lasă un comentariu

error: Conținut protejat !!