Corona Brașov-CS Minaur Baia Mare: 28-27 (16-14) - Ziarul de Maramures

Breaking News

Corona Brașov-CS Minaur Baia Mare: 28-27 (16-14)

Sâmbătă, 10 februarie, sala sporturilor “Dumitru Popescu Colibași” din Brașov afost gazda partidei dintre Corona din localitate și CS Minaur Baia Mare, partidă din etapa a 16-a din Liga Florilor MOL.

Un meci incredibil de urmărit, cu gazdele vioara întâi 22 de minute, (14-9), apoi revenire de senzație pentru Minaur, care intră la cabine cu 14-16, dar în minutul 45 conduce 18-23, după un “parțial” de 9-2 în primele 15 minute din partea a doua, scrie minaur.ro.

Ce urmează este din nou din capitolul “fantastic”, cu 11 minute și jumătate fără gol, cu numeroase ratări, timp în care Corona a marcat de 9 ori la rând: 27-23 (57). De aici încolo n-a mai rămas mare lucru de făcut, chiar dacă Minaur a marcat de patru ori și gazdele o singură dată. Punctele au rămas la Brașov.

Corona Brașov – CS Minaur Baia Mare: 28-27 (16-14)

Sala sporturilor “Dumitru Popeescu Colibași” din Brașov; cca 1.100 spectatori
Au arbitrat: Ionuț Tudor Ifrim – Alexandru Ovidiu Iliesei (Neamț). Observator: Viorel Dobre (București)
Aruncări de la 7m: 3-8 (transformate: 2-5; au ratat: Boiciuc / Vujovic, Popescu, Spugnini). Minute de eliminare: 4-8 (Berbece, Pletikosic / Pavlovic, Popescu 2, Costa)
Corona: Anica Gudelj (9 intervenții, a apărat și 2 de 7m), Raluca Rădoi (a apărat un 7m) – Bobana Klikovac 6, Ștefania Lazăr 6, Azenaide Carlos 3, Ana Maria Berbece 3, Alisia Boiciuc 3 (2 din 7m), Fie Woller 2, Laura Lasm 2, Natalia Fonseca 2, Matea Pletikosic 1, Ana Maria Văcariu, Elena Voica, Macarena Gandulfo. Nu au jucat: Alexandra Dumitrașcu, Patricia Moraru. Antrenori: Elena Ciobotariu, Iulian Stamate, Gică Anton
CS Minaur: Cristina Mihiș (4 intervenții), Amra Pandzic (11 intervenții, a apărat și un 7m) – Alba Chiara Spugnini Santome 12 (5 din 7m), Oana Borș 4, Katarina Pavlovic 3, Maria Andreea Ianăși 3, Maria Gomes da Costa 2, Sanja Vujovic 1, Ana Maria Tănasie 1, Aleksandra Vukajlovic 1, Eva Kerekes, Luciana Popescu, Magda Cazanga, Andreea Țîrle, Amalia Terciu, Sorina Brîndușa. Antrenori: Andrei Popescu, Daniel Apostu.