Știința Explorări Baia Mare are doi jucători în echipa etapei a 20-a - Ziarul de Maramures

Breaking News

Știința Explorări Baia Mare are doi jucători în echipa etapei a 20-a

Federația Română de Volei: O etapă nebună, cu partide extrem de spectaculoase. Rapid a dat lovitura în Ștefan cel Mare și a învins Dinamo, iar campioana Arcada Galați și-a luat revanșa cu Corona Brașov. Știința Baia Mare a trecut, după o pauză de 10 ani, de SCM Zalău, în deplasre, și speră să prindă acum ultimul loc din play-off.

Steaua a câștigat și ea disputa cu SCM U Craiova, cu oltenii ratând patru mingi de set în decisiv.

O etapă în care toți cei șapte jucători ai etapei sunt ”stranieri”. O multinațională formată din doi iranieni, doi francezi și câte un maghiar, brazilian și slovac. Antrenorul rundei este însă selecționerul României, Sergiu Stancu.

După victoria cu 3-0 de la Zalău, Știința Baia Mare are doi jucători în echipa etapei a 20-a.